Menu

Janusz Giełdy

Prywatne zapiski z analizami, przemyśleniami, itd. inwestycji Janusza Giełdy. Przy okazji, jeżeli to ma znaczenie... Nie mam na imię Janusz.

Zacząłem się przyglądać spółkom, mam pierwszy TYP do portfela pasywnego - ABC DATA

januszgieldy

Spółka zajmuje się dystrybucją IT, działa w Polsce, Czechach, Słowacji, Łotwie, Estonii, Węgrach, Rumunii i na Litwie. Posiada szeroki asortyment produktów, ok 180 tys. ponad 1000 renomowanych marek. Na GPW zadebiutowała siedem lat temu, w 2010 roku, po 15 latach od powstania. 

Od 2015 roku mamy nowy zarząd. Prezesem została Ilona Weiss. Opracowano strategię rozwoju spółki na 2016-2018 rok, którego celem jest zostanie liderem dystrybucji IT w regionie CEE oraz uzyskanie wyceny grupy na poziomie 1 miliarda złotych. Z tego powodu podpisano umowę inwestycyjną na zakup pakietu kontrolnego +80% akcji krakowskiego dystrybutora VAD - spółki S4E S.A. (notowanej na NC). Do sfinalizowania transakcji doszło w listopadzie 2016 roku. 

Jak się okaże z następnego raportu... Będzie to kontynuacja szeregu operacji inwestycyjnych spółki.


cf_abc

 

Spółka jest zatem wciąż w fazie dynamicznego rozwoju. Zwiększa przy tym systematycznie wartość aktywów i kapitału własnego.

 

skonsolidowany_bilans_abc

 

ABC DATA moje zainteresowanie wzbudziła dzięki sytuacji finansowej i przede wszystkim stałej polityce dywidendowej prowadzonej od kilku lat. Spółka, która dzieli się zyskiem i postanawia trzymać się stałej tendencji ma swoją wartość. Oczywiście, należy ją zweryfikować. Niekiedy może to być przecież objaw negatywny, jeżeli sytuacja finansowa spółki nie jest stabilna. 

 

 

 

 Poczekam na zakup przy korekcie. 

 

© Janusz Giełdy
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci